14 Březen, 2019

Popínavé růže – královny zahrad

popínavé růže pěstování
Autor Foto shutterstock.com

Prahnete po rozkošné zahradě? Vrhněte se na pěstování popínavých růží. Překrásné květy obepnuté na brance, pergole, speciální dřevěné či kovové konstrukci, se postarají o dokonalý vzhled zahrady. Jsou k dostání v mnoha barvách. Milují sluneční svit a teplo.

Voňavé pohlazení popínavých růží

Pokud chcete uchvátit rodinu a návštěvy bohatými květy, zvolte pro popínavé růže ideální stanoviště. Pokvetou po mnoho let na jihovýchodním či jihozápadním místě. Nesmí na ně přímo pálit slunce ani foukat vítr. Výška dosahuje u některých druhů až 4 metry. Se sázením začínáme hned na jaře, než začnou bobtnat listy anebo na podzim. Sazenice vedeme vždy směrem k opoře a výhony uchytíme díky vodící konstrukci či plastovému úchytu. Použijeme substrát anebo vlastní kompost. Hnojíme minerálním hnojivem či dokonale proleželým hnojem. Dbáme na pravidelný řez a rostliny chráníme před škůdci, mšicemi, padlím, houbami.

Pestrost především

Odrůdy Rambler tvoří liánu a nejsou náročné na údržbu. Kvetou od poloviny jara a léta, některé druhy znovu na podzim. Keře nepodléhají slabším mrazům. Popínavé růže čajohybridy známe velkokvěté s plnými květy a floribundy, které mají drobnější kvítky. Nejsou tak odolné, ale terasu i balkón skvěle zpestří. Skvělou volbou je fontánový druh dosahující výšky až 2 metry. Zmiňované růže jsou k dostání v bílé, červené, modré, oranžové, žluté i růžové.

[irp]

Konstrukce pro popínavé růže

Pnoucí růže potřebují oporu. Mohou se přichytit k oblouku, na plot či pergolu. Podporu pro růže lze zakoupit v obchodě anebo ji vyrobit svépomocí. K dostání jsou opory dřevěné či kovové v nejrůznějších tvarech. Kovové a dřevěné konstrukce se jeví jako nejpřijatelnější. Nabízejí růži pevné zázemí. Plastové modely se nedoporučují, nejsou dost pevné. Cestička do zahrady osvěžená obloukem z popínavých růží dodá prostoru romantickou příjemnou náladu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Podobné příspěvky

Napsat komentář